Порошкова фарба

❗У нас в наявності практично всі види порошкових фарб.  Щоб отримати актуальний каталог і дізнатися поточні ціни на порошкову фарбу скористайтеся кнопкою "Онлайн чату" в правому нижньому кутку сайту. 


⏳ Наші менеджери дадуть відповідь у робочий час протягом декількох хвилин.


 
Порошкова фарба

Порошкова фарба - високотехнологічне, декоративне і захисне покриття, що витримує немислимі навантаження і відповідає мінливим запитам промисловості. Подібних властивостей неможливо досягти при застосуванні рідких фарб. Порошкові фарби не вимагають розчинника, що є гарною характеристикою для споживача. В Україні представлений багатий асортимент порошкових фарб різних виробників, тому купити порошкову фарбу не важко. Тим не менш, потрібно ретельно вибирати виробника та звертати увагу на властивості тих чи інших видів порошкових фарб.

Переваги порошкових фарб

Готовність до застосування. Порошкові фарби завжди поставляються у вигляді суміші, готової до застосування. Вони не потребують розведення або підготовки, ні додавання каталізатора для досягнення певних властивостей покриття. Це усуває будь-який ризик отримання бракованої продукції в результаті помилок при підготовці фарби до застосування.

Зниження пожежонебезпеки. При виключенні розчинників та інших легкозаймистих рідин ризик виникнення пожеж різко знижується. Тому в складських приміщеннях, на ділянках нанесення порошкових покриттів не потрібне застосування спеціального електрообладнання, додаткових засобів пожежогасіння.

Високі експлуатаційні характеристики. Висока адгезія, довговічність покриття та незмінність кольору протягом не менше 10 років, що особливо цінно для виробів, експлуатованих на відкритому повітрі при температурах від -50 до 100 °с, високій вологості та агресивній атмосфері.

Відсутність проблеми утилізації відходів. Багато років утилізація відходів ЛЗР залишалася проблемою, яка потребує великих витрат. Для порошкових фарб не потрібно ЛЗР, проблеми утилізації не існує.

Короткий час полімеризації (5-25 хв.) є незаперечною перевагою технології нанесення порошкових покриттів.

Економія енергоносіїв. Температуру полімеризації полімерних порошкових покриттів 150-200 °с можна порівняти з температурою сушки рідких фарб, однак немає необхідності видаляти з печі обсяг гарячого, насиченого розчинниками повітря, що значно знижує витрати електроенергії. В процесі нанесення порошкової фарби не потрібна припливно-витяжна вентиляція, що знижує величезні витрати теплоносіїв (особливо в зимовий час).

Величезний асортимент фарб. У зв'язку з використанням різних основ, затверджувачів, добавок і пігментів, порошкові фарби представлені величезною різноманітністю по стійкості до впливу зовнішніх факторів, за фактурою і текстурою (від матових до глянцевих, від муарових до великих шагреневих, лаки різних відтінків і прозорості, металліки і т.д.), за кольором (понад 300 кольорів по каталогу RAL). В компанії Одрі ви можете вибрати і купити порошкові фарби практично будь-якого кольору і структури.

Ефективне використання. Фарба, що не осіла на поверхні деталі, може бути зібрана, перероблена і повторно використана. Використання порошкової фарби доходить до 96%.

Задана товщина покриття. Товщина плівки від 35 до 300 мікрон може бути отримана без залучення спеціально навченого персоналу, завдяки регулюванню обладнання.

Зберігання. Для зберігання порошкових фарб не потрібно спеціального приміщення, так як немає необхідності забезпечувати будь-які додаткові протипожежні заходи, не потрібно спеціального сховища для ЛЗР, так як порошкова фарба готова до вживання.

Простота експлуатації обладнання. Фарбувальна камера для нанесення порошкових фарб очищується за допомогою повітря або вакууму. Для очищення стін і підлоги використовується звичайний гумовий віджимний валик. Немає необхідності використовувати очищаючі розчинники, скребки та ганчір'я, як це прийнято при очищенні камер для рідких фарб.

Екологічна чистота. Всі порошкові фарби мають гігієнічні сертифікати і можуть застосовуватися для фарбування будь-яких поверхонь. В процесі нанесення і полімеризації порошкових фарб не виділяються шкідливі речовини.

У цьому огляді представлений далеко не весь ряд переваг застосування порошкових фарб. Виробництво порошкових фарб постійно вдосконалюється і більшості "застарілих" обмежень сьогодні немає місця.

Основні принципи порошкового фарбування

Процес нанесення полімерної порошкової фарби заснований на електризації частинок фарби, транспортуванні їх стисненим повітрям до виробу, що фарбується, де вони за рахунок електростатичного заряду притягуються до поверхні, що фарбується, з подальшим формуванням покриття при 140-200 °с

Типова лінія для порошкового фарбування складається з трьох ділянок: підготовки поверхні, нанесення порошкової фарби і полімеризації фарби. Технологія підготовки поверхні перед фарбуванням практично не відрізняється від технології, застосовуваної при традиційних методах нанесення лакофарбових матеріалів. Тут також застосовують знежирення, травлення, фосфатування (в разі некоррозірованної поверхні часто буває досить знежирення шляхом протирання матеріалом, змоченим органічним розчинником)

Розрізняють два основних способи зарядки фарби:

- трібостатіка - зарядка часток фарби тертям об стінки тефлонової (фторопластовой) трубки;

- електростатика - зарядка часток фарби в електростатичному полі.

Електростатичні пістолети мають більш високу продуктивність і дозволяють наносити металовмісткі фарби (тобто металіки, антики). Як правило, працездатні протягом більш тривалого часу.

Трібостатичні пістолети простіші у використанні, дешевші і дозволяють фарбувати важкодоступні місця. Головними недоліками є:

- необхідність заміни тефлонової трубки, яка з часом стирається в залежності від інтенсивності використання і типу використовуваної фарби (металіки стирають трубку швидше);

- обмеження можливості нанесення металовмістких фарб.

Весь текст →